ANDRITZ Hydro business division key visual

ANDRITZ Hydro Türkiye, İzmir

ANDRITZ Hydro, hidroelektrik santralleri için elektromekanik donanım ve hizmet alanlarında küresel bir tedarikçi ve hidrolik enerji üretiminde pazar lideridir.

İzmir Menderes’te uluslararası havalimanına yaklaşık 20 dakika mesafede bulunan ANDRITZ HYDRO Ltd.Şti., 1991 yılında kurulmuş Avusturya sermayeli ANDRITZ Hydro Grup’una bağlı bir Türk şirketi ve kuruluşudur. Sadece Türkiye'de değil, Kafkasya, Balkanlar ve diğer bölgelerde de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye, Yusufeli
HABERLER 03/2024

Yusufeli Barajı: Sürdürülebilir enerjide bir zafer!

Read more
Research and development
HYDRO NEWS 37

Başarı sürdürülebilir inovasyona dayanıyor

Daha fazla oku (en)

Dil

English

İzmir'de HİDRO faaliyetleri

Her tip ve boyuttaki türbinler, jeneratörler ve elektrik teçhizatları dâhil olmak üzere “Su’dan Kabloya” yaklaşımı ile küçük hidroelektrik santrallerden, beher türbin ünitesi çıkışı 800 megawatt’ın üzerinde büyük hidroelektrik santraller ve  pompaj depolamalı hidroelektrik santrallere kadar tüm elektromekanik teçhizatları ve hidromekanik ürünleri faaliyet kapsamındadır.

ANDRITZ Hydro, mevcut hidroelektrik santraller için büyüyen modernizasyon, yenileme ve iyileştirme piyasasında da lider konumdadır. Pompalar (sulama, drenaj, desalinasyon veya su iletimi gibi su&atık su yönetimi ve çeşitli endüstrilerdeki diğer muhtelif uygulamalar için) ve termik santrallere yönelik turbojeneratörler de faaliyet alanı kapsamında yer almaktadır. Ayrıca ANDRITZ Hydro Türkiye, hidroelektrik santrallarının cebri boru ve kapaklarının tasarım, imalat ve montajları alanında da faaliyet göstermektedir.

Elektrikli ve mekanik yardımcı donanım, kontrol ve koruma, voltaj ve hız kontrolü, hidromekanik donanım (tasarım Linz, Avusturya), sistem mühendisliği, montaj ve montaj denetimi, işletme ve bakım da ANDRITZ Hydro ürün ve hizmet portföyünde yer almaktadır.

ANDRITZ Grubu genelinde sosyal sorumluluk, güvenilirlik, sürdürülebilirlik ve kaynakların ölçülü şekilde kullanımı birinci önceliktir.

Pazarlar

2008 yılının başında, ilk yerelleştirme konseptleri geliştirilmiş olup bu konseptler esas olarak küçük ve büyük ölçekli hidroelektrik projeleri için draft tube ve spiral case gibi yerleşik bileşenlerin yerel ölçekte üretimine dayalı şekilde uygulanmıştır. ANDRITZ Hydro Türkiye, 2008 yılında özel sektördeki ilk büyük hidroelektrik projesi olan Kandil HES kaskad projesini üstlenmiştir.  Bunu Alkumru HES, Boyabat HES, Tatar/Pembelik HES, Çetin HES, Ayvalı HES, Ilısu HES, Kargı HES ve Yusufeli HES gibi diğer büyük ölçekli hidroelektrik projeleri ve son on yılda 100'den fazla HES projesi izlemiştir.

    

360° view of the Yusufeli hydropower plant

Bir bakışta ANDRITZ Hydro

ANDRITZ Hydro, dinamik bir şekilde büyüyen küresel yenilenebilir enerji pazarında hidroelektrik santraller için elektromekanik ekipman ve hizmetler alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden biridir. 180 yıllık deneyimimiz ve dünya çapındaki 470 gigavatlık kurulu gücümüzle, küçük hidroelektrik santrallerden büyük ölçekli tesislere kadar yeni ve mevcut hidroelektrik santraller için yenilikçi çözümler sunuyoruz. Son teknoloji dijital çözümler, tüm hidroelektrik santrallerinin işletimi ve bakımı için sunulan kapsamlı hizmetler ve termal endüstrisi için turbo jeneratörler portföyü tamamlıyor.

  • 188 yılı aşan türbin tecrübesi
  • 33,200’ün üzerinde (489.000 MW’tan fazla) kurulu türbin
  • 800 MW’tan fazlasına kadar tam ürün yelpazesi
  • 135 yılı aşkın elektrikli teçhizat tecrübesi 
  • Servis ve rehabilitasyonda lider konum
  • Yıllık 100'den fazla kompakt hidro ünite

Referanslar ve vurgulananlar

İletİşİm

ANDRITZ HYDRO Ltd. Şti.

ITOB Organize Sanayi Bölgesi,
10026 Sokak No: 11
Tekeli – Menderes – İzmir

+90 232 570 38 00
contact-hydro.tr@andritz.com


ANDRITZ HYDRO Ltd. Sti. | Tekeli - Menderes- IZMIR